Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip
Ne

Technologija

Receptas
Mūsų alus gaminamas pagal senąją klasikinę technologiją iš tyro vandens, salyklo, apynių ir mielių.
Vanduo
Vandeniui skiriamas ypatingas dėmesys. Jis turi būti bespalvis, bekvapis, minkštas. Vanduo paruošiamas specialiais filtrais, kad pašalinti elementus, kurie daro įtaką alaus skoniui.
Salyklas
Tai pagrindinė alaus gamybos žaliava. Kad jį pagaminti grūdai mirkomi, daiginami, džiovinami. Taip paruoštas salyklas atvežamas ir supučiamas į aruodus.
Užmaišymas
Salyklas išvalomas nuo priemaišų ir sumalamas šlapio malimo malūnu. Sutraiškytas salyklas katile maišomas su alui virti skirtu vandeniu, gaunama vienalytė tešlos pavidalo masė - mentalas. Mentalas pereina keletą apdirbimo stadijų su kiekvienai stadijai būdinga temperatūra ir laiku, kurių metu salykle esantis krakmolas virsta fermentuojamais cukrumis.
Filtracija
Iš užmaišymo katilo mentalas paduodamas į filtracijos katilą, kuriame atskiriama skystoji mentalo dalis - misa, nuo netirpių medžiagų – salyklojaus. Netirpios mentalo medžiagos yra natūralus filtracijos sluoksnis.
Virimas
Skaidri nufiltruota misa virimo katile verdama apie 90 min. Virimo metu pridedama apynių: išlaisvinamos karčiosios apynių skoninės medžiagos, į misą pereina aromatiniai apynių komponentai, nugarinimas vandens perteklius.
Nuskaidrinimas
Išvirta misa supumpuojama į nusodinimo indą. Čia išgaunamas sūkurio efektas, atskiriamos visos, į taisyklingą kūgį sušokusios, netirpios dalelės. Po to misa šilumokaityje atšaldoma iki rauginimo temperatūros ir aeruojama.
Rauginimas
Atšaldyta misa paduodama į atviros fermentacijos talpas. Alaus mielės įmaišomos į atitekantį misos srautą.

Rūgimo metu fermentuojami cukrūs esantys misoje virsta į etilo alkoholį ir anglies dioksidą.

Pirmojoje rūgimo stadijoje, vadinamoje pabalimu, misos paviršiuje pasirodo švelniai baltos putos. Ši stadija trunka 1–1,5 paras ir apibūdinama kaip intensyvus mielių pumpuravimas.

Antrąją rūgimo stadiją – žemųjų „garbanų“ periodą, apibūdina didesnis angliarūgštės išskyrimas, tankios kylančios putos susidarymas. Ši stadija trunka 2–3 paras.

Trečioji rūgimo stadija – aukštųjų „garbanų“ periodas. Tai didžiausias rūgimo intensyvumas, maksimali viso proceso temperatūra. Puta pasidaro puri, „garbanos“- didžiausios. Ši stadija trunka 3–4 paras.

Ketvirtojoje rūgimo stadijoje, vadinamoje „garbanų“ kritimu, „garbanos“ nyksta, puta nusėda. „Garbanų“ nykimas vyksta 1-2 paras. Mielės nusėda į dugną arba iškyla į paviršių. Jaunas alus atšaldomas ir nuleidžiamas į senuosius rūsius brandintis.
Brandinimas
Brandinimo metu susiformuoja visos pagrindinės alaus savybės: skonis, kvapas, spalva, išryškėja apynių kartumas ir aromatas, natūraliai formuojasi angliarūgštė. Alus nuskaidrėja, jo skonis stabilizuojasi.

Mūsų įmonė turi unikalų paveldo palikimą, senuosius alus brandinimo rūsius iškastus Žaliakalnio kalno šlaite, kuriuose palaikoma pastovi temperatūra. Brandinimas trunka įvairiai, priklausomai nuo alaus rūšies, nuo 20 iki 60 parų, po kurių alus įgyja visas norimas skonio ir kvapo savybes.

Kiekviena alaus rūšis verdama ir rauginama atskirai. Išskirtinis mūsų alaus bruožas – natūralumas. Nenaudojame technologijos leidžiančios į alų pridėti vandens. Svarbiausia – pateikti vartotojui kuo geresnės kokybės alų, išlaikant senąsias tradicijas.

Atviroje fermentacijoje suraugintas ir senuosiuose rūsiuose subrandintas alus turi nepakartojamą skonį ir charakterį. Gamindami alų įdedame daug meilės ir šilumos.
Filtracija
Subrandintas alus nėra skaidrus. Alaus mielių liekanoms, bei kitoms drumstumą sukeliančioms dalelėms atskirti, prekinei išvaizdai suteikti ir stabilumui išlaikyti alus filtruojamas.
Išpilstymas
Filtruotas alus paduodamas į saikininkus - talpas, kuriose alus laikomas iki pilstymo. Iš saikininkų alus išpilstomas į statines (KEG-us), ir stiklo tarą. Kad užtikrinti ilgesnį galiojimo laiką alus pasterizuojamas sroviniu pasterizatorium ir išpilstomas į stiklo butelius ir PET tarą.
Į statines(KEG-us) alus išpilstomas ne tik nepasterizuotas bet ir nefiltruotas.
Kokybės kontrolė
Alaus gamyba kontroliuojama visose technologinio prpceso stadijose. Atliekami fiziko-cheminiai ir mikrobiologiniai tyrimai.